Візуали, аудіали, кінестетики

Шкільне навчання для дитини - це, в основному, процес сприйняття і засвоєння запропонованої інформації.У залежності від особливостей сприйняття і переробки інформації людей умовно можна розділити на чотири категорії.

Візуали - люди, які сприймають більшу частину інформації за допомогою зору.

Аудіали - ті, хто в основному отримує інформацію через слуховий канал.

Кинестетики — воспринимают информацию через другие ощущения и с помощью движений.

На що звернути увагу:
1. Словник спілкування. Візуал в своїй промові вживає іменники, дієслова, прикметники, пов'язані в основному із зором (дивитися, спостерігати, картина, на перший погляд, прозорий, яскравий, барвистий, як бачите і т.д.). Для аудиала характерно вживання слів, пов'язаних зі слуховим сприйняттям (голос, послухайте, обговорювати, мовчазний, тиша, голосний, милозвучна і т. Д.). Словник кинестетика в основному включає слова, що описують почуття або руху (схоплювати, м'який, теплий, дотик, гнучкий, хороший нюх і ін.).
2. Напрям погляду. У візуалів при спілкуванні погляд спрямований в основному вгору, у аудиалов - по середньої лінії, у кинестетиков - вниз.
3. Особливості уваги. Кінестетику взагалі важко концентрувати свою увагу, і його можна відвернути чим завгодно; аудіал легко відволікається на звуки; візуалу шум практично не заважає. Особливості запам'ятовування. Візуал пам'ятає те, що бачив, запам'ятовує картинами. Аудиал - то, що обговорював; запам'ятовує слухаючи. Кінестетик пам'ятає загальне враження. Запам'ятовує рухаючись.

Записуємо домашнє завдання:
Візуал: слухняно відкриє щоденник і запише, вірніше, перепише з дошки те, що задано на будинок. Він вважає за краще мати потрібну йому інформацію, що питати у інших. Він легко сприйме її записаної саме на дошці.
Аудиал: якщо захоче записати домашнє завдання в школі, то, швидше за все, перепитає у сусіда по парті, що задано. З слуху запише цю інформацію собі в щоденник. Будинки може «сісти на телефон» і дізнатися про те, що задано, у однокласників. Або просить зробити це батьків і сказати йому.
Кінестетик: найчастіше довго риється у себе в портфелі, дістає звідти підручники, знаходить потрібні сторінки і прямо в підручниках обводить номери потрібних вправ.

Поведінка на перерві:
Візуал: найчастіше залишається в класі, якщо більшість учнів з нього виходить. Для нього головне - можливість спокійно поринути в свої зорові образи. Але йому можуть перешкодити галасливі діалоги аудиалов або рухливі ігри кинестетиков. Тоді він вважатиме за краще вийти в коридор, де буде спостерігати за іншими дітьми або розглядати інформацію на стінах.
Аудіали використовують зміну, щоб наговоритися і пошуміти. Особливо якщо на попередньому уроці довелося «тримати рот на замку».
Для кинестетика зміна потрібна, щоб розім'ятися, порухатися.

Візуали, аудіалами, Кінестетик
Зрозуміло, будь-яка людина в своєму житті, і дитина в тому числі, використовує найрізноманітніші канали сприйняття. Він може бути за своєю природою візуалом, і це не означає, що інші органи чуття у нього практично не працюють. Їх можна і потрібно розвивати. Чим більше каналів відкрито для сприйняття інформації, тим ефективніше йде процес навчання.

Категорія: Документи батькам | Додав: kasimka229 (24.07.2020)
Переглядів: 262 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar